بسیاری از کاربران پایتون ترجیح می دهند که با پایتون برنامه های وب یا آنالیز داده و کارهای مشابه انجام دهند. اما با پایتون می توان برنامه های حرفه ای برای دسکتاپ نوشت. به شخصه در این حوزه بسیار کنجکاو هستم که ببینم چگونه با پایتون می توان برنامه های دسکتاپ حرفه ای نوشت.

فریم ورک Qt و NET.

دو فریم ورک بسیار معروف و قدرتمند برای پایتون وجود دارد که با استفاده از آنها می توان برنامه های دسکتاپی نوشت PyQt و دات نت. PyQt نسخه پایتونی فریم ورک محبوب Qt می باشد، دات نت هم که نیازی به معرفی ندارد و فریم ورک معروف و قدرتمند مایکروسافت می باشد. هر دو این فریم ورک برای ایجاد برنامه های دسکتاپ دارای انواع کلاسها و و یجیت ها می باشند. من با هر دو این فریم ورک ها کار کردم و دات نت به نظرم ساده تر آمد. علاوه بر ساده بودن کار کردن با کلاسها و ویجیتهای دات نتی زیاد بودن ویجیت ها باعث می شود که برنامه های حرفه ای در دات نت توسعه داد.

پکیج Pythonnet و زبان Iron Python

با استفاده از پکیج pythonnet و زبان برنامه نویسی IronPython می توانیم برنامه های دسکتاپی با پایتون بنویسیم. تفاوت عمده بین این ابزار این است که IronPython مانند زبانهای دات نتی (مثل C#) عمل می کند و یک کد میانی تولید می کند که CLR دات نت این کد میانی را به کد قابل فهم CPU تبدیل می کند و در نهایت برنامه اجرا می شود. اما در طرف دیگر پکیج pythonnet با مجتمع کردن CLR با مفسر پایتون کاری می کند که کدهای دات نت در پایتون اجرا شوند. نکته ای که در اینجا وجود دارد این است که IronPython از نگارش و کتابخانه های نسخه 2 پایتون استفاده می کند این در حالی است که پکیج pythonnet هم در نسخه 3 و هم در نسخه 2 قابل استفاده است. برای IronPython می توان به  وب سایت رسمی آن مراجعه کنید. برای نصب پکیج pythonnet هم کافی است دستور زیر را در خط فرمان سیستم عامل خود اجرا کنید. 

pip install pythonnet

معرفی

sharp develop نام IDE است که به توسعه دهنده اجازه می دهد برنامه های دات نتی را با استفاده از پایتون پیاده سازی کند. این IDE از IronPython پشتیبانی می کند اما می توان از کدهای که توسط این IDE تولید می شود در پایتون به همراه پکیج pythonnet نیز استفاده کرد. البته این IDE مشکلاتی نیز دارد اما استفاده از این IDE خیلی بهتر از دستی کد زدن است.

جاوا برای ویندوز فرم

فونتهای برنامه نویسی

پایتون ,برنامه ,های ,دات ,pythonnet ,کند ,برنامه های ,می کند ,فریم ورک ,پکیج pythonnet ,دات نت

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

opivfeshard وبلاگ شخصی مهندس ابراهیم رعیت رکن آبادی اس اچ زد شاپ bottlecrate nasimryne gtyhuj دانلود فایل های کمیاب سلامتی و زیبایی با زهرا فرست گیم | قالب رزبلاگ حرفه ای فرمول منتور٫